W miniony piątek mieliśmy okazję odwiedzić Muzeum Historyczne w Białymstoku. Dzieci z grupy Wróbelki i Wiewiórki podziwiały przepiękne eksponaty wystaw, niektóre nawet sprzed ponad stu lat.  Największym zainteresowaniem cieszyły się dawne stroje, zastawa stołowa oraz makieta dawnego Białegostoku. Dzieci z ogromną ciekawością przechodziły do kolejnych pomieszczeń i z uwagą słuchały opowieści przewodnika. Zadawały mnóstwo pytań zaspokajając tym swoją chęć poznania kawałka historii naszego wspaniałego miasta.

Na zakończenie odbyły się warsztaty plastyczne. Zadaniem dzieci było narysowanie wybranych przez siebie rekwizytów muzealnych.

Pracownikom Muzeum Historycznego dziękujemy za wspaniałe przyjęcie, ciekawy przekaz i miłą atmosferę.