W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dzieci z naszego przedszkola zostały zabrane w świat wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz naszej wspaniałej Pani Anny Surowiec. Wspólnie pod hasłem „W świat książek wyruszamy i wyobraźnię poruszamy” miały okazję obejrzeć aranżacje wierszy tj. "Rzepka", "Żuraw i czapla", "Jak żaba męża szukała" wykonane przez dzieci i nauczycielki z grupy Wróbelki. Odrobina wyobraźni pozwoliła nam otworzyć drzwi do fantastycznego świata książki i pokazać, że książki wcale nie musza być nudne. Wręcz przeciwnie, ksiażki mogą stać się ciekawym sposobem na spędzanie czasu wolnego oraz być doskonałą alternatywą do wspólnych zabaw o czym tego dnia przekonały się  przedszkolaki.