Dzień Dziecka to wyjątkowe święto w kalendarzu wszystkich dzieci na całym świecie. Dzień ten jest traktowany szczególnie i wyjątkowo, a w naszym przedszkolu na dzieci czekały liczne atrakcje pod hasłem „Ruch, muzyka i zabawa to dla dzieci ważna sprawa”.
W poniedziałek dzieci z koła teatralnego „Wesołe skrzaty” zaprezentowały przedszkolakom przedstawienie „Jaś i Małgosia wędrują, prezent dla rodziców szykują”. Mali aktorzy wykazali się zdolnościami aktorskimi, a także tanecznymi.
Kolejny dzień to szereg warsztatów artystyczno-sportowych. Nauczycielki prowadziły zabawy z mega-bańkami „W świecie baniek mydlanych”, zabawy malarskie na folii „Jestem artystą”, zabawy muzyczne z bum bum rurkami i Sigumą „Muzyka bawi nas”, zawody sportowe „Zdrowo na sportowo”, zabawy z balonami „Balonowy zawrót głowy”, a także kącik gier i łamigłówek „Mądra główka”. Był też lodowy deser „Lody dla ochłody”, a także prezenty „Upominki dla chłopczyka i dziewczynki”.
Kolejny dzień to spektakl teatralny „Kolorowe wiersze”, podczas którego wspaniali aktorzy teatru CoNieCo bawili nas znaną i mniej znana poezją dziecięcą.
Dni pełne zabawy i niezapomnianych wrażeń dały dzieciom wiele radości i spełnienia.

Opracowała: Agnieszka Ostrowska