W poniedziałek 15.02.2021r. nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. ,,Lepiej czytać niż klikać" w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego Arena z Białegostoku. W ciekawym i zabawnym przedstawieniu aktorzy przestrzegali dzieci przed zagrożeniami płynącymi z nadużywania internetu oraz przed uzależnieniem od gier komputerowych. Dzieci śledząc losy głównej bohaterki miały okazję do analizowania zachowania dziewczynki, która uwielbiała spędzać czas przed monitorem tabletu i objadać się słodyczami. Niestety nie miała ochoty na spędzanie czasu z książką ani na uprawianie tak lubianego wcześniej sportu. Na szczęście szybko zrozumiała, że czytanie książek niesie ze sobą nieocenione korzyści – przenosi nas w świat magii i mądrości. Dziękujemy aktorom za dzisiejsze spotkanie i cenne rady.

Opracowała: Agnieszka Ostrowska