20 listopada 2019 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu 30 rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym dniu królował kolor niebieski – kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. Dzieci dowiedziały się, że prawa dziecka dotyczą wszystkich dzieci bez względu na to, gdzie mieszkają i jak wyglądają. Z naszych ust popłynęła piosenka pt. „Piosenka o prawach dziecka”, która towarzyszyła nam przez cały dzień. Wiele radości sprawiła dzieciom również wspólna zabawa przy muzyce „Kokoleoko”. Po uroczystości w przedszkolu, z niebieskimi balonami w rękach, wyszliśmy na ulicę, by utworzyć „Łańcuch przyjaźni”, do którego dołączyło Przedszkole Samorządowe Nr 5 oraz Szkoły Podstawowe Nr 8 i 51.

Opracowała: Iwona Winsław