Początek listopada nastraja do wspomnień.

To dobry czas na uświadomienie dzieciom doniosłości święta jakim jest                   100 – rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, zaproszenia do wspólnego świętowania tego wydarzenia.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoją wiedzę o kraju ojczystym i symbolach narodowych, dając temu wyraz poprzez wiersze i piosenki.
Włączyliśmy się również w akcje: Rekordy dla Niepodległej i 100 balonów na stulecie Dnia Niepodległości:

• o godzinie 11.11 wspólnie z dziećmi  z całej Polski odspiewaliśmy Hymn Narodowy - Mazurek Dąbrowskiego;
  • na znak jedności i pamięci wypuściliśmy w świat 100 biało - czerwonych balonów;
  • 100 biało - czerwonych chorągiewek wyznaczyło drogę do naszej Chatki Kilkulatka.

Z okazji 100 - lecia Niepodległości życzymy wszystkim dzieciom - niech miłość do Ojczyzny na zawsze w sercach ich zagości.

Opracowały: Ewa Gubał , Ewa Kulik