Dziękuję, proszę, przepraszam - trzy słowa za małe trzy grosze - towarzyszyło przedszkolakom podczas uroczystości zorganizowanej  z okazji Dnia Książki.
Gościnnie tego dnia, w tym wydarzeniu wzięłą udział Pani Urszula Markowska (nauczyciel - bibliotekarz ze SP Nr 8 w Białymstoku), prezentując dzieciom wiersze, zawierające trzy magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję. Dzieci z grupy Wróbelki deklamowały wiersze i przedstawiały scenki dramowe zachęcające wszystkich do czytania książek i przestrzegania zasad dotyczących właściwego obchodzenia się z książką. Spotkanie zakończyło się złożeniem uroczystej przysięgi przez wszystkich przedszkolaków, zobowiązujących ich do szanowania książek.

Opracowała: Anna Surowiec