Przedszkole Samorządowe nr 45 Białystok

24 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy wspaniałe wydarzenie - Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie, które towarzyszyły im przez cały dzień.

Wspaniałą niespodziankę sprawił nam wyjątkowy gość miś „Ted”, który razem z dziećmi świętował swoje już 115 urodziny.

Spotkanie rozpoczęło się od poznania historii pluszowego misia, następnie Miś zaprosił wszystkie dzieci do porannej gimnastyki. Podczas urodzinowej imprezy nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw z misiami, przedszkolaki miały okazję także bawić się przy popularnych i znanych  utworach o misiach.
Podczas spotkania maluchy wzięły udział między innymi w rozwiązywaniu zagadek matematycznych, a wiele emocji i radości wzbudziła wśród dzieci degustacja miodku, bez użycia rąk.
Atrakcją uroczystości byłtakże „Misiowy tort” ze świeczkami i płonącą racą. Na koniec spotkania wszystkie dzieci utuliły swoje misie w ramionach i wykonały pamiątkowe zdjęcie z Tedem.

Ten dzień wywołał wśród przedszkolaków wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się  z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Opracowała:

Agnieszka Romanowicz