Przedszkole Samorządowe nr 45 Białystok

26  października 2017 roku nasze przedszkole odwiedziła pani policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Temat spotkania to „BEZPIECZNY    PRZEDSZKOLAK”. Policjantka zapoznała dzieci z zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Zwróciła uwagę na zachowanie  postaw asertywnych w kontaktach z obcymi osobami dorosłymi. Dzieci dowiedziały się także, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, oraz do kogo zwracać się w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy w dozwolonych miejscach, wykazały się też  znajomością numerów alarmowych.

Było to bardzo pouczające i ciekawe spotkanie.

Opracowała: Agnieszka Ostrowska