Każdy przedszkolak dobrze wie, że o drzewa trzeba dbać i kochać je!

Dnia 16.10.2017r. w ramach obchodów Święta Drzewa dzieci z grupy II  „Zajączki” zaprosiły koleżanki i kolegów z przedszkola na krótkie przedstawienie pt. „Drzewo”  i wspólną zabawę. Na przedszkolnej scenie pojawiło się małe ziarenko, z którego wyrosło wspaniałe wielkie drzewo oraz leśne zwierzęta, które były przyjaciółmi drzewa ale również w nim odnalazły dom i schronienie. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć także muzyki i tańca, przy którym bawiły się wszystkie dzieci.

Przedszkolaki podczas wspólnego spotkania miały okazję poznać budowę drzewa oraz jego rolę w przyrodzie i w życiu człowieka, dostrzegały piękno drzew w czterech porach roku, a także kształtowały pozytywny stosunek do przyrody.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem złożyły przysięgę „Przyjaciela Drzewa”, w której obiecały że będą o drzewa dbały i będą je kochały.

Na zakończenie spotkania każda grupa otrzymała małą sadzonkę drzewka, którą posadziła w ogrodzie przedszkolnym.

Opracowała: Agnieszka Romanowicz