ZIEMNIAK, KARTOFEL, BULWA, PYRA

- bohaterem minionego tygodnia w naszym przedszkolu.

W tym roku szkolnym w Kalendarzu Wydarzeń i Uroczystości uwzględniona została tradycja taka – „Święto pieczonego ziemniaka”.

Od poniedziałku do środy w poszczególnych grupach dzieciaki przynosiły olbrzymie ziemniaki. Materiał przyrodniczy zgromadzony w skrzynkach stał się inspiracją do zabaw matematycznych (porównywanie wielkości, ciężaru, liczenie, tworzenie zbiorów, używanie określeń więcej mniej, ustalanie o ile, itp. ).            W trakcie aktywności matematycznych został wybrany grupowy ziemniak „GIGANT” (prezentacja zwycięzców w holu przedszkola).

We czwartek – uśmiech, humor i zabawa to była najważniejsza sprawa. „Ziemniaczany Król” z „Krainy Kartofla” przybywa i dzieciaki na wykopki porywa – są to konkursy, zawody, zagadki i podchody. Wspólną zabawę kończy degustacja pieczonych ziemniaków (które dzieciom bardzo smakowały).  Ale to nie koniec czwartkowych atrakcji, teraz przedszkolaki włączą się do akcji. Ziemniaki różne kształty mają na wyobraźnię dzieci działają i tak powstały ludziki, zwierzaki i ufoludki, a nawet ptaki. Stały się one jesienna dekoracja przedszkolnego holu.

A w poniedziałek „Kartoflowe zabawy sportowe i podwórkowe prowadzone przez trenerów Klubu Sportowego „Włókniarz”.

Za rok znów „Święto Ziemniaka” mamy więc wszystkich zapraszamy.

opracowała: Ewa Kulik