„Przedszkolaki lubią bajki”- takie hasło patronowało tegorocznym obchodom „Dnia Przedszkolaka”. Już w poniedziałek delegacja sześciorga dzieci z naszego przedszkola wzięła udział w uroczystej inauguracji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka na stadionie miejskim. Pan Prezydent Miasta Białegostoku - Tadeusz Truskolaski czytał dzieciom bajki i odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania. Mimo brzydkiej pogody dzieci na stadionie wspaniale się bawiły podczas tańców i zabaw sportowych.

Przez cały tydzień również w przedszkolu  nie zabrakło atrakcji i okazji do nauki. Promowaliśmy czytelnictwo poprzez układanie bajek przez dzieci i wykonywanie do nich ilustracji w formie plakatów.  Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały, kiedy panie nauczycielki odczytywały je w poszczególnych grupach. We środę przemaszerowaliśmy ulicami pobliskiego osiedla aby oznajmić całemu światu, że i my hucznie obchodzimy „Dzień Przedszkolaka”. Nie zabrakło oczywiście zabaw tanecznych, giga baniek, słodkiego poczęstunku i malowania twarzy, a przede wszystkim szczęścia w oczach dzieci i uśmiechu malującego się na ich twarzach.

Opracowała: Elwira Kudrzycka