Szukam przyjaciela.... - pod takiem hasłem  odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Światowego Dnia Książki.
W poniedziałkowy  ranek 24 kwietnia 2017 roku powitała naszych przedszkolaków ogromna książka i zaproszenie na spotkanie z bohaterami ulubionych baśni, bajek i wierszy.
We wtorkowe przedpołudnie dzieciaki ze swymi książkowymi ulubieńcami w bajecznej scenerii odbywały fascynujące  podróże po literaturze - do czego wszystkich zachęcamy a czynimy to słowami:
Kochajcie książki. One ułatwią wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się  w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą was uszanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka /Maksym Gorki/

Opracowała: Ewa Kulik