U Niedźwiadków witanie wiosny to czas radosny !

21 marca w przedszkolu odbyła się podwójna uroczystość! Zawitała tak długo wyczekiwana kolorowa Pani Wiosna, która razem z dziećmi obudziła Niedźwiadki z zimowego snu i zaprosiła do imieninowej zabawy. Dzieci z gr I zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne i wokalne, a następnie ruszyły wiosennym pociągiem w poszukiwaniu miodu. Nakarmione brzuszki Niedźwiadków przestały burczeć, a uśmiechnięte buzie zaprosiły wraz  z Panią Wiosną wszystkich gości do wspólnej imieninowej imprezy: były zabawy w kole, wiosenne tańce, słodkie niespodzianki i bajka edukacyjna pt. „Niedźwiadek”.

Dzieci podczas wspólnego spotkania miały okazję wzbogacić wiedzę na temat charakterystycznych cech wiosny  (pojawienie się pierwszych kwiatów, przebudzenie pszczół, śpiew ptaków) i zwyczajów niektórych zwierząt (niedźwiedź),  kształtowały wrażliwość na piękno przyrody a co najważniejsze- czerpały radość ze wspólnej wiosennej zabawy.

Opracowała: Agnieszka Romanowicz