W tym pięknym, niemalże wiosennym dniu przedszkolaki odwiedziły Wróżki z Krainy Dobrego Zachowania: Wróżka Dobruszka i Wróżka Uprzejmuszka. Dzieci wraz z wróżkami musiały  stawić czoła Wróżce  Niegrzeczniuszce, która każdego przedszkolaka chciała zamienić w prawdziwego łobuziaka. Wróżka z Krainy Złości przygotowała szereg zadań do wykonania, mając  nadzieję, że nikomu nie uda się ich rozwiązać. Przedszkolaki wbrew oczekiwaniom Wróżki Niegrzeczniuszki  wykonały zadania perfekcyjnie, uniemożliwiając jej  wstęp do przedszkola. Okazało się, że przedszkolaki znają i codziennie stosują Zasady Dobrego Zachowania. W prezencie od Wróżki Dobruszki i Wróżki Uprzejmuszki  otrzymały opowiadania o zachowaniu.

Opracowała: Ewa Królikowska