3 listopada 2016 roku w naszym przedszkolu gościł pan listonosz. Wszystkie dzieci z przedszkola z wielkim zaciekawieniem przyszły na spotkanie i od razu rozpoznały kim z zawodu jest przybyły gość.
Zapoznały się w wykonywaną przez niego pracą oraz charakterystycznymu cechami w jego wyglądzie (granatowy mundur, czapka). Ciekawość przedszkolaków wzbudziła oczywiście  wielka torba listonosza  i to co się w niej znajduje. Ku wyraźnej uciesze dzieci, pan listonosz zademonstrował jej zawartość, a także pozwolił sprawdzić jaka jest ciężka. Nasz gość  w ciekawy sposób przedstawił dzieciom etapy "wędrówki listu". Te zaadresowane do przedszkola wręczył nauczycielkom. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się, jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Nasz gość chętnie udzielił odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. W  podziękowaniu   za wizytę przedszkolaki wręczyły jemu przygotowany upominek. Spotkanie to było okazją do docenienia trudnej oraz niezwykle odpowiedzialnej pracy listonosza.

Opracowała: Elwira Kudrzycka