Ratujmy Kasztany 2016 !

Departament Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku wzorem lat ubiegłych zorganizował kampanię „Ratujmy Kasztany 2016”, w której udział wzięły dzieci     z naszego przedszkola.

Akcja polegała na systematycznym zbieraniu opadających liści kasztanowca, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówki kasztanowcowiaczka               (motyle żerujące na liściach kasztanowców).

Nasi młodzi przyjaciele przyrody wyposażeni w foliowe rękawice z wielkim zaangażowaniem zbierali liście kasztanowców do papierowych worków.  Akcja miała miejsce w parku przy ulicy Pułkowej w dniach  od 17.10.2016r. do 28.10.2016r.

Celem akcji była poprawa kondycji zdrowotnej kasztanowców w pobliżu naszego przedszkola oraz podnoszenie świadomości proekologicznej przedszkolaków.

Opracowała Agnieszka Romanowicz