Policja uczy zasad bezpieczeństwa - wizyta Pani Policjant w naszym przedszkolu

Odwiedziny funkcjonariusza Policji odbyły się w pierwszej i drugiej grupie. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa: jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?...
Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z Panią Policjant. Pokazały również, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy zachować się na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Pani sierżant przybliżyła przedszkolakom na czym polega odpwiedzialna praca Policji, komu służy. Zwróciła uwagę, na to jak bardzo ważne jest noszenie znaczków odblaskowych, jazda w foteliku, zapinanie pasów.
Dzieciakom bardzo podobały się policyjne przedmioty. Spotkanie z Policjantką pozostanie w ich pamięci.