"Dzień Przedszkolaka - wspaniała sprawa, dla nas wszystkich to zabawa" z tym hasłem wyruszyliśmy 20 września z naszego przedszkola aby oznajmić "całemu światu", że i my też obchodzimy to święto. Zaopatrzeni w różne akcesoria (transparenty i podarunki dla przechodniów w postaci kwiatów, słoneczek i serduszek) przemaszerowaliśmy pobliskimi ulicami, aby ostatecznie spotkać się w parku przy ulicy Pułkowej i celebrować ten wspaniały dzień z dziećmi z pobliskich placówek (Żłobka Miejskiego Nr 3, Przedszkola Samorządowego Nr 5, Szkoły Podstawowej Nr 8).
Wspólnie odśpiewaliśmy "Hymn Przedszkolaka", dzieci zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności, uczestniczyły w zabawach integracyjnych, tanecznych i z chustami animacyjnymi. Rozbawieni, w dobrych humorach lecz z żalem rozstawaliśmy się aby dotrzeć do ukrytych prezentów. Nie ominął nas również słodki poczęstunek.
W tym samym czasie delegacja z naszego  przedszkola uczestniczyła w uroczystościach na Stadionie Miejskim. Podczas uroczystości dzieci miały sposobność spotkania się z innymi ważnymi osobistościami, wręczone zostały nagrody za udział w konkursie "Przedszkolaki lubią sport".
Ponadto uczesniczyły w zabawach teatralnych animowanych przez teatr "Co Nie Co".
Dzieci były bardzo szczęśliwe, a radość i uśmiech jakie  tworzyszyły obu uroczystościom można obejrzeć na dołączonych zdjęciach.

Opracowały: Elwira Kudrzycka, Wiesława Dąbrowska