KALENDARZ WYDARZEN I UROCZYSTOSCI

w Białymstoku

rok szkolny 2017/2018

Wrzesień

1.  „Po wakacjach się witamy i zabawy zaczynamy” – uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

2. „W Dzień Przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami, kto tylko chce” – Światowy Dzień Przedszkolaka pod hasłem „Przedszkolaki lubią bajki”, promocja przedszkola w środowisku lokalnym.

3. Spektakl  teatralny.

Październik

1. „Zwierzęta swój dzień mają – a jak się nasze grupy nazywają?” – pasowanie na przedszkolaka nowo przyjęte dzieci.

2. Spotkanie z ciekawym człowiekiem." My o drzewa wszystkie dbamy, o bezpieczeństwie w lesie pamiętamy” – wizyta leśnika z okazji Dnia  Drzewa.

3.  „Smaczna jest tradycja taka: Święto Pieczonego Ziemniaka” – zabawy integracyjne, konkursy i zabawy sportowe.

4.  Spotkanie z ciekawym człowiekiem  "O bezpieczeństwo dbamy, rad policjantów uważnie słuchamy” – wizyta policjanta.

5.  Audycja  muzyczna.

Listopad

1. O Ojczyźnie przedszkolak pamięta, każdego dnia, nie tylko od święta” – Dzień Niepodległości.

2.  „Dziś w przedszkolu gwar i wrzawa, bo z misiem będzie zabawa” – Dzień Pluszowego Misia.

3. Spektakl teatralny.

Grudzień

1. Święty Mikołaj – nie krasnal z bajki, rozdaje prezenty na Mikołajki” mikołajkowe podchody – poszukiwanie prezentów z wykorzystaniem mapy.

2.  „Pierwszej gwiazdki blask – to kolędy czas…” – Jasełka i spotkanie opłatkowe.

3.  Audycja muzyczna.

Styczeń

1. „Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale” – przedszkolna zabawa karnawałowa z Mikołajem.

2. „Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami” – Dzień Babci i Dziadka.

3.  Spektakl teatralny.

Luty

1. „Łamigłówki mądrej sówki, raz, dwa, trzy licz i Ty” – turniej matematyczny Dzień Bystrzaka.

2.  „Serduszka dwa to Ty i Ja” – zabawy w rytmie cza-cza, spotkanie walentynkowe.

Marzec

1. „Matematyka nie jest trudna ani nudna – jest miarą wszystkiego” – Dzień Matematyki.

2. „Tam wysoko, gdzie wysoka sosna maszeruje drogą Pani Wiosna – zimie dziękujemy, wiosny oczekujemy” – Międzynarodowy Dzień Lasu.

3. Spektakl teatralny.

Kwiecień

1. „Dziękuję, przepraszam proszę – trzy słowa za małe trzy grosze”– Dzień Książki dla Dzieci.

2. „Środowisko ponad wszystko” – Światowy Dzień Ziemi.

3.  Audycja muzyczna.

Maj

1. Spotkanie z ciekawym człowiekiem  „Pożar, powódź czasem  występuje, jak dbać o bezpieczeństwo  strażak  instruuje” – wizyta strażaka.

2.  „Jest taki kwiatek blado-niebieski, a jego listki jak srebrne łezki, on się spod listka wychyla skromnie i cicho szepce…” Polskie Święto Niezapominajki, zabawy integracyjne z dziećmi z Przedszkola Terapeutycznego „Barwny Świat”.

3.  „Całus, prezent i cukierki, dziś Rodziców dzień jest wielki” – Święto Mamy i Taty.

4. Spektakl teatralny.

Czerwiec

1. „Słonko śle z nieba ciepłe uśmiechy życząc dzieciom wiele uciechy – Dzień Dziecka.

2. „Bawmy się razem w ogrodzie, żyjmy z przyrodą w zgodzie” – Festyn Rodzinny.

3. „Czas pożegnać przedszkole i pomyśleć o szkole” - uroczystość zakończenia roku szkonego.
  4. Audycja muzyczna.